Mowa Dla Biznesu

DevStyle Speakers #2 Programiści i prelegenci

Drugie spotkanie ze wspaniałymi ludźmi czyli DevStyle Speakers number 2.

Z pomysłu Maćka Aniserowicza, powstała inicjatywa DevStyle Speakers czyli nauka wystąpień publicznych dla Programistów.

To co kocham najbardziej w swojej pracy to odkrywanie potencjału w ludziach, w kwestii wystąpień publicznych i posługiwania się głosem.
Ilość potencjału, który drzemie w Programistach jest ogromny i odkrywanie go zawsze daje ogromną energię, i mnie, i Programistom, którzy uczestniczą w warsztatach z wystąpień publicznych. Tak było również z DevStyle Speakers. Po raz drugi,  spotkaliśmy się w Warszawie, tym razem w firmie Connectis.

A tym roku

razem z Maćkiem Aniserowiczem prowadziliśmy warsztaty. Maciek zajął się stroną techniczną, natomiast moja część szkolenia dotyczyła tego jak mówić, aby przekaz dotarł do ludzi. Mówiliśmy o tym jak wzmocnić głos, poprawić wyrazistość mowy, co w wystąpieniu publicznym odgrywa ważną rolę czyli jak się wyróżnić jako prelegent. Uczyliśmy się jak nawiązać relację ze słuchaczami, aby to co mamy do powiedzenia nie przeszło koło ich uszu. Było trochę łamańców językowych, bo przecież Polacy nie gęsi i swój język też potrafią zadbać. Mówię Wam, była moc! W drugiej edycji DevStyle Speakers podzieliliśmy się wiedzą z 50 programistami, tymi, kótrzy już występują i tymi, którzy jeszcze zbierają siłę, aby wyjść na scenę. 

Znacie to, że Programiści, w teorii czy z założenia nie mówią?

Siedzą cicho przed komuterem, nie występują publicznie, nie mają towarzystwa czyli w większości są typowymi nerdami. Całe szczęście, że warsztaty DevStyle Speakers odbywały się za zamkniętymi drzwiami, bo większość osób z zewnątrz mogłaby po prostu nie wytrzymać tego jak upada ich światopogląd. Na szkoleniu DevStyle Speakers obalamy mity i stereotypy. I oto jest czas, aby o tym głośno powiedzieć:

Szanowni Państwo Programiści potrafią świetnie występować publicznie. Wiem to na pewno i mam nawet na to dowody w postaci nagrań ich wystąpień!


Powiem Wam, że dla takich chwil, warto czasem nie przespać nocy, aby wymyślić dla Was kolejne ćwiczenie!Video Relacja z Dev Style Speakers # 2

Strony internetowe: fondo.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram